Dobrá Voda, Hartmanice - Ubytování Šumava

Penzion Dobrá Voda - Ubytování v soukromí
Dobrá Voda, Hartmanicko

Pokoj

Pokoj

Sociální zařízení

Pokoj

Pokoj

Sociální zařízení

Dobrá Voda 2, 341 81 Hartmanice u Sušice
Tel.: 376 593 414,
Mobil: 724 578 608
E-mail: dobravoda@sumava.net

Ubytování si nejsnáze a nejrychleji rezervujete
zavoláním na číslo:
724 578 608.

Penzion Dobrá voda stojí na polosamotě ve vesničce Dobrá Voda u Hartmanic, v blízkosti města Sušice, v okrese Klatovy. Tato klidná lokalita je součástí Národního parku Šumava, a díky své poloze Vám nabízí možnost navštívit nejen přírodní ale i kulturní památky.

Naše nabídka:

Během celého roku Vám nabízíme ubytování v romantickém penzionu s celkovou kapacitou pro 15 osob. Ubytovat se můžete v těchto pokojích:

- 2-lůžkovém pokoji se dvěma samostatnými lůžky, v přízemí,
- 2-lůžkovém pokoji se dvěma samostatnými lůžky, v patře,
- 3-lůžkovém pokoji s manželskou postelí a samostatným lůžkem,
- 3-lůžkovém pokoji se třemi samostatnými lůžky,
- 5-lůžkovém apartmánu se dvěma ložnicemi (manželská postel / tři    samostatná lůžka).


Ceník ubytování
Dospělí 400,- osoba/noc letní sezona
Děti do 12-ti let 320,- osoba/noc letní sezona
Děti do 3 let zdarma celoročně
Dospělí 450,- osoba/noc zimní sezona
Děti do 12-ti let 320,- osoba/noc zimní sezona
Zvíře 50,-/den celoročně
Celá chata 4500,- /noc kromě Silvestra
Silvestr - celá chata 5500,-/noc 26.12.-3.1.

Ceny platí pro minimálně 2 noci.

Další poplatky:
Dřevo do krbu: 25,- Kč/den

 

Pokoje jsou zařízeny nábytkem s dobovým nádechem v zámeckém stylu. V každém pokoji najdete příslušný počet lůžek, úložné prostory, stůl se židlí a v některých pokojích i křesla nebo pohovku.

Součástí každého pokoje je vlastní koupelna se sprchovým koutem a toaletou, v apartmánu s vanou. Do kterékoliv pokoje Vám na požádání připravíme dětskou postýlku. V celém objektu je zajištěn bezplatný WiFi přístup na internet.

Všichni hosté pobývající v našem penzionu mohou využívat společné prostory, společenskou místnost s kuchyňským koutem. Pohodlně se zde usadíte na sedací soupravě, podíváte se na televizi, nachází se zde samozřejmě i jídelní stůl.

Kuchyňský kout je kompletně vybaven, k přípravě vlastních jídel využijete plynový sporák s elektrickou troubou, mikrovlnnou troubu, topinkovač a toastovač, rychlovarnou konvici i kávovar, k dispozici jsou Vám dvě lednice.

Turistika a sport

Jedná se o nejvyhlášenější poutní místo Šumavy, přímo naproti penzionu se nachází kaplička se zázračnou léčivou vodou a také kostel sv. Vintíře, v kterém je jediný skleněný oltář na světě.

Jelikož leží ve výšce 900 m n. m. nabízí nejúchvatnější výhled do okolí. Přímo v obci navštivte muzeum rabína Šimona Adlera. Tato oblast je ideálním místem pro pěší turistiku i cyklistické výlety. Cyklisté se rádi vydávají na trasu podél řeky Vydra.

K oblíbeným turistickým cílům patří vrchy Březník a Křemelná a také osm šumavských jezer (5 na české a 3 na německé straně), z nich nejznámější Čertovo jezero a Černé jezero. Nejlepší výhled na Šumavu se Vám naskytne z rozhledny na hoře Poledník nad Prášilským jezerem.

Z historických památek doporučujeme navštívit hrad Kašperk a zříceninu Rabí. Vodáci rádi zdolávají řeku Otava, vyrazit můžete z Radešova. V létě se osvěžíte na koupalištích (Hartmanice, Petrovice u Sušice, přírodní koupaliště Žabák) nebo u rybníků (Bušek, Valcha, Zdíkovec).

Potřeby náročnějších uspokojí aquapark Sušice. Za lyžovačkou nemusíte chodit daleko, lyžařské středisko Hartmanice je vzdáleno jen 2 km a je vhodné i pro rodiny s dětmi. Z dalších ski areálů doporučujeme Špičák (18 km) nebo Velký Javor (23 km).

Zajímavosti:

Ubytovaní bydlí v objektu známé sklářky, která je například autorkou velmi známého a ojedinělého skleněného retabula a křížové cesty umístěné přímo naproti v kostele sv.Vintíře.

V objektu se také nachází malá stálá galerie, ve které naleznete například: tradiční šumavské podmalby na skle dřevěné dřevořezby světců zhotovené tradiční technologií skleněné tavené plastiky Veškeré práce jsou autorské originály Vladimíry a Michaela Tesařových.

V objektu je také sklárna, kde se kromě tavených plastik pro kostel sv. Vintíře tavily i plastiky pro největší bankovní domy v Praze, nebo například zakázky pro Arabské emiráty.

Doporučené trasy:

Příjezd od Strakonic: Strakonice - Horažďovice - Sušice - Hartmanice - Dobrá Voda

Příjezd od Plzně: Plzeň - Klatovy - Klatovy Luby - Běšiny - Gerlova Huť - Skelná - Dobrá Voda

GPS souřadnice: 49°9'20.115"N, 13°26'15.538"E

Mapa

Další fotografie

Dobrá Voda, Hartmanice - Ubytování Šumava Dobrá Voda, Hartmanice - Ubytování Šumava Dobrá Voda, Hartmanice - Ubytování Šumava Dobrá Voda, Hartmanice - Ubytování Šumava
Dobrá Voda, Hartmanice - Ubytování Šumava Dobrá Voda, Hartmanice - Ubytování Šumava Dobrá Voda, Hartmanice - Ubytování Šumava Dobrá Voda, Hartmanice - Ubytování Šumava
Dobrá Voda, Hartmanice - Ubytování Šumava Dobrá Voda, Hartmanice - Ubytování Šumava