KULTURA, ZÁBAVA | Šumava Net ubytování Šumava, Lipno na Šumavě

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.
Komplexní služby spojené s pohřby. Sjednání obřadu, převozy zesnulých, náhrobní zboží a další služby. (*I)
Malebná část Šumavy 7 km od Churáňova a 2 km od Javorníku. Vhodné pro celoroční rodinnou dovolenou. (*I)

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: KULTURA, ZÁBAVA | Šumava Net ubytování Šumava, Lipno na Šumavě

KULTURA, ZÁBAVA

Nepřehlédněte
PŘEHLED KULTURNÍCH AKCÍ
Přehledy akcí podle data a místa konání. Možnost zápisu - pořádáte zajímavé akce a chcete aby se o nich vědělo ? Víte o něčem zajímavém ? Zdarma zapisujte !!!
Charitativní koncert na podporu zdravotně postižených dětí ze Šumavy - KD Cihelna Vimperk 9. července 2016
Keltská osada, ukázky řemesel, četné zábavné programy, poznejte život v dávné minulosti. Program i pro školní kolektivy.
Dívka Šumavy
Soutěž dívek za podpory měst Klatovy, Domažlice, Vimperk a Sušice.
Festival duchovní hudby Šumava-Bayerischer Wald
Každoroční setkání pěveckých sborů, instrumentálních souborů a přátel sborového zpěvu
Klatovské folklorní sdružení, soubory Šumava a Šumavánek, Mezinárodní folklorní festival Klatovy
Významné muzeum umění v areálu na Klenové a v Galerii U Bílého jednorožce v Klatovech.
Koncerty, výstavy, přednášky, akce pro školy,...
Městská knihovna Nýrsko
Knihovna, kulturní středisko, infocentrum, pronájem sálu pro 50 osob.
Městská knihovna Železná Ruda
Knihovna, internet zdarma, kulturní akce, ...
Aktuálně, kino, kulturní dům, památky, plakátovací služba, kluby, soubory,…
Festival se koná pravidelně každý rok druhý červencový víkend a je spojen s klatovskou poutí.
Muzeum Šumavy
Sušice, Kašperské Hory, Železná Ruda
Tipy na nové knihy, kulturní akce, online katalog
Klatovská kapela hraje po místních zábavách od roku 1980
Stálá expozice světoznámého skla z produkce sklárny Lőtz z Klášterského Mlýna z konce 19. a začátku 20. století.
Pilouni
Známá klatovská hudební formace - moderní country.
Divadelní představení, koncerty, kluby v Klatovech, Sušici a Horažďovicích
Sokolovna, kino, divadlo, galerie, knihovna, koncerty, zájezdy,…
Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech
Historie Klatovska, Barokní lékárna U bílého jednorožce, Expozice lidové architektury v Chanovicích,...
Bowling Turner, Železná Ruda
Zábavní a relaxační centrum - bowling, kulečník, šipky, internet,...
Přečtete si
V malebném prostředí zmodernizované budovy na kraji obce ve směru z Lenory se uskutečnil křest ojedinělé knihy o pralesech. Po loňské knize 25. let – 25. Příběhů Národního Parku Šumava je tato druhá kniha tentokráte o pralesech.
Pro volarský koncert, si tři dámy a mladý muž připravily hudbu starých mistrů. Pod kostelní lodí se začalo skladbou Georga Friedricha Handela Hallelujah (z oratoria Mesiáš).
SAX WORK QURTATETu patřil druhý adventní koncert v kostele svaté Kateřiny Alexandrijské ve Volarech.
Plzeňský kostel U Ježíška byl jedním z dvaceti míst po celé republice, kde se rozhořely svíčky na památku zesnulých dětí v rámci vzpomínkového večera Zapalme svíčku za zemřelé děti.
Jedná se o třináctistupňový ležák, jehož chuť je zvýrazněna přidaným pšeničným sladem a vysokým podílem českého aromatického chmele Žateckého poloraného červeňáku.
Našim pražským čtenářům doporučujeme výstavu známého šumavského fotografa v atriu budovy MCEVI Fakulty životního prostředí
Ve společenského sálu radnice o čtrnácté hodině začalo peklo...
Základní umělecká škola ve Volarech a Římsko katolická farnost Volary zahájily adventní dny ve městě koncertem žáků ZUŠ...
Ve Volarech se na nově zrekonstruovaném náměstí prodávalo vánoční zboží...
První svíci na adventním věnci v kostele Narození Panny Marie v Klatovech rozžalo malé dítě. Nastal čas adventní. Čas pro zklidnění ve vánočním shonu.
Když do Volar 15. října 1899 přijel první vlak byla to velká sláva. Po více jak sto letech provozu Českých drah na Šumavských lokálkách přijde s novým jízdním řádem nový dopravce, a možná to bude též sláva.
V Dýšině se konala v pátek dražba obrazů a plastik českých umělců, které byly předtím vystaveny v Galerii Klenová. Aukce se aktivně zúčastnil i prezidentský kandidát Pavel Fischer.
neděle 3. prosince v 15:00 hodin, Velhartice, kostel na náměstí
Kavárna Sirkus - Kino Sušice, 16.12.2017, 14-20 hodin
Maketa vlaku, kterým se přepravovali českoslovenští vojáci za první světové války pomalu opouští okres Prachatice. Nejdříve na Prachatickém nádraží a v tomto týdnu stál ve Vimperku, odkud odjede do Sušice.
V Lenoře po měsíční pauze opět peklo...
Pozvánka na tradiční MIKULÁŠSKOU BESÍDKU s pohoštěním, nadílkou a bohatým kulturním programem - na staroslavné faře v Kašperských Horách - v sobotu 2.prosince 2017 od 16,00 hodin.
Jediný koncert skupiny Limetal /Citron/ v jižních Čechách. KD Katovice 16.12.2017
Kniha Tajemství šumavských vod III je věnována jezerům a slatím a seznamuje čtenáře i se spisovateli, básníky, malíři, fotografy, skladateli, historiky a s dalšími osobnostmi, které jezera a slatě inspirovaly k tvorbě, která nám přibližuje nejen současnou, ale především minulou Šumavu. Slatě, rašeliniště a mokřady, v minulosti zmiňované jako třesaviště, bahna a černavy, představují nejméně známou a nejtajemnější kapitolu Šumavy.
Ohlédnutí za besedou spojenou s promítáním videí a fotografií z oblasti nechvalně známé jaderné elektrárny v Černobylu
Šumava - krajina pod sněhem je nová kniha z ediční řady Seidelova Šumava vydaná Českokrumlovským rozvojovým fondem. Název plně vystihuje obsah knihy a jakoby na objednávku s ním ladila i zasněžená krajina při jejím křtu 21. listopadu na Kvildě
Suverenní řád Maltézských rytířů pečuje celoročně o skupinu lidí bez domova, které v neděli pozval na mši svatou do řádového kostela Panny Marie v Praze. Kromě nich byla pozvána skupina kurdských a arabských křesťanů ze Sýrie a Iráku, kteří zde žijí již několik let.
Tuto zemi přijel do Volar reprezentovat Teodor Buzu a není to poprvé. Vernisáž, ve Volarech zaplnila volarskou galerie téměř vysokou návštěvou a zahájil ji velvyslanec Moldavské republiky v České republice Vitalie Rusu. Na úvod přivítal pana velvyslance na půdě volarské galerie Vít Vavřinec Pavlík, předseda Akademie Jihočeských výtvarníků.
Předání byli také přítomni Petr Uhl a Anna Šabatová. Večer moderovala Lída Rakušanová, bývalá hlasatelka rádia Svobodná Evropa.
Plzeňský biskup Tomáš Holub společně s emeritním biskupem Františkem Radkovským a ředitelem Diecézní Charity ing. Jiřím Lodrem ocenili práci dobrovolných spolupracovníků diecézní Charity.
Součástí vystoupení bude i Krylova poezie a příběhy perzekvovaných duchovních. Hostem bude novinářka Lída Rakušanová.
Snow festival ve Volarech po osmé a poprvé ve společenské místnosti městského hotelu Bobík.
V klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie v Kladrubech sloužil P. Mgr. Miroslav Martiš mši svatou na počest patrona všech myslivců a lovců sv. Huberta.
Památku zesnulých uctil mší svatou Plzeňský biskup Tomáš Holub společně s představeným řádu Jezuitů P. Františkem Hylmarem a s klatovskými kněžími P. Jaroslavem Hůllem a P. Ivanem Pavlíčkem.
O životních osudech spisovatele bude vyprávět jeho dcera Olga Hostovská Castiellová, ukázky z autorových děl bude číst Miloň Čepelka (herec divadla Járy Cimrmana).
První prázdniny školního roku jsou podzimní. Volarské děti je prožily v domečku.
Sborník významných regionálních autorů popisuje historii regionu od pravěku po současnosti.
Reportáž z malé kapličky u Kdyně
KD Klatovy, 1.11.17 od 19:00
31.10.2017, odjezd z Chudenic od COOPu, přihlášky do 22.10.
28. 10. 2017, vstupenky je nutno předem rezervovat
Přednášky ve II. pololetí 2017
Program na měsíc listopad 2017
24.10.17, Muzeum Klatovy, od 17:00
Muzeum Klatovy, od 16.10.17 do 14.01.18
25.10.2017, Barokní lékárna U bílého jednorožce, od 17.00
Velhratice státní hrad nedaleko Sušice je domnantní a zajímavý. Je to hrad Buška z Vilhartic, komořího Karla IV. Doba a život na hradě stojí za zhlédnutí ještě dva víkendy.
v sobotu 28. října 2017, prezentace účastníků do 10.00
Pivovar Belveder, Železná ruda, 2.12.2017 od 13.00 hodin
Hotel Belvedér, Železná Ruda, sobota 4.11. od 19 hodin
Emeritní biskup František Radkovský přivezl do Klatov věrnou kopii vzácné křesťanské relikvie, která je známa jako Turínské plátno. Je umístěna v Katakombách, kde si jí návštěvníci mohou prohlédnout až do 3.11.2017.
Volarští senioři se sešli v pátek ráno nejdříve u pece v muzeu. Zde pro ně připravil mistr Velké lóže pecařské Augustin Sobotovič společně s pomocnicemi česnekové placky, houstičky, chléb a netradičně volarský koláč. Od ranních do odpoledních hodin se mnozí po sousedsku zastavili, ochutnali a poklábosili.
V sušickém Muzeu Šumavy je k vidění více než padesátka obrazů, které vznikaly za pomoci různých technik i malířských stylů.
V nově upravené prostoře tohoto svatostánku sloužil dne 1. října 2017 Mši Svatou emeritní biskup Plzeňský František Radkovský.
První podzimní toulky v zasedací místnosti městského hotelu Bobík ve Volarech zavedly posluchače do okolí Horní Vltavice a dál do Šumavských chalup a jejich obyvatele.
Socha Panny Marie putuje dále do Litoměřic a svoji pouť zakončí v Praze, kde kardinál Dominik Duka zasvětí Čechy a Moravu Panně Marii Fatimské.
Ve čtvrtek 21. září od 17:00 hodin v atriu Kulturního domu v Klatovech, výstava Poezie dvěma jazyky bude probíhat ve dnech 22. září – 29. září 2017 v atriu KD v Klatovech, od 2. října do konce roku 2017 se výstava přesune do výstavních prostor druhého patra KD
17. září 2017. Příběh stavby, která málem zcela zanikla.
Již tradičně pořádá oblastní spolek Českého červeného kříže v Prachaticích Den branné přípravy. Letos se v druhém zářijovém týdnu uskutečnil u Volyňky ve Vimperku. I zde jde o tradiční místo a svou práci zde prezentoval Český červený kříž a jednotky integrovaného zásahového systému, který známe jako 112.
V kavárničce Pod skalou, která je jako stvořená pro zajímavé akce ve Vimperku jak uvedl vedoucí odboru školství, kultury a cestovního ruchu Zdeněk Kuncl se uskutečnil křest městského kalendáře pro rok 2018.

Infosloupec: KULTURA, ZÁBAVA | Šumava Net ubytování Šumava, Lipno na Šumavě

INFOCENTRA
Stavební a projektová činnost. (*I)
Vedejní účetnictví, mzdy, DPH a další daně, ekonomické analýzy, sledování změn zákonů,... (*I)
1.100 m.n.m., Lyžařský areál Zadov. Restaurace, sauna, posilovna, učebny vhodné pro školení,... (*I)

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: KULTURA, ZÁBAVA | Šumava Net ubytování Šumava, Lipno na Šumavě