SRNÍ A OKOLÍ : AKCE - KAŠPERSKÉ HORY A OKOLÍ

Akce - Kašperské Hory a okolí

Jedno a dvoudenní akce

21.06.19 , 17:00Kašperské Hory a okolí - fotbalové hřiště Kašperské Hory
Poslední tanec sezóny vol.
K příležitosti 24 let založení taneční skupiny POWER se uskuteční třetí ročník akce „Poslední tanec sezóny aneb vítej, léto.“ Zváni jsou především všichni milovníci tance a hudby, přátelé, známí prostě celá široká veřejnost.
(Zapsal: Karel Dvořák, 11.06.19)
21.06.19 , 19:00Kino Kašperské Hory
Bohemian Rhapsody
Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě.
(Zapsal: Karel Dvořák, 11.06.19)
22.06.19 , 10:00Kašperské Hory a okolí - Hrad Kašperk
Den hudby na hradě Kašperk
U příležitosti Evropského dne hudby je na hradě Kašperk připraven bohatý program zaměřený právě na tuto část uměleckého života.
U příležitosti Evropského dne hudby je na hradě Kašperk připraven bohatý program zaměřený právě na tuto část uměleckého života. Na hradním nádvoří vystoupí hudební skupina Bakchus, která se specializuje především na hudbu 12. – 16. století, ale nejsou jim cizí ani ostatní hudební žánry (např. klasická hudba, jazz a další). Členové hudební skupiny Bakchus hrají na repliky středověkých hudebních nástrojů jako jsou např. dudy, šalmaje, kvintera, zvířecí rohy nebo loutna. Bakchus vystoupí 4× denně na hradním nádvoří a díky velmi dobré akustice bude skupina hrát a zpívat bez nazvučení, tzv. unplugged.

Další zajímavostí na hradním nádvoří budou zástupci Návštěvnického centra Dřevák z Modravy, kteří s sebou přivezou několik zajímavostí ze své expozice ke zpracování a využívání dřeva. Návštěvníci uvidí např. tajemný šumavský hudební nástroj „hůkadlo“ nebo si budou moci vyzkoušet kvalitu tónu vyprodukovaného hudebním nástrojem s ozvučenou deskou vyrobenou ze dřeva s kazem (sukem), normálního dřeva a rezonančního dřeva.

Ve dvou řemeslných dílničkách na návštěvníky čekají ukázky, jak vznikají hudební nástroje (např. píšťalky nebo flétničky). Sami si pak můžou jednoduchý hudební nástroj vyrobit pod dohledem rodiny Markovy z Kašperských Hor.

Na hradě budou samozřejmě probíhat i komentované prohlídky hradu Život na hradě a Stavba hradu. Pro malé návštěvníky jsou připraveny** interaktivní dětské prohlídky.**
(Zapsal: Mgr. Pavel Hladký, 08.06.19)
22.06.19 , 10:00Hrad Kašperk
Den hudby na hradě Kašperk
Na hradním nádvoří vystoupí hudební skupina Bakchus, která se specializuje především na hudbu 12. – 16. století, ale nejsou jim cizí ani ostatní hudební žánry. Členové skupiny Bakchus hrají na repliky středověkých hudebních nástrojů jako jsou např. dudy, šalmaje, kvintera, zvířecí rohy nebo loutna.
(Zapsal: Karel Dvořák, 11.06.19)
22.06.19 , 13:00Náměstí Kašperské Hory
Den hudby
Od 13:00 je na náměstí připraven bohatý program.
(Zapsal: Karel Dvořák, 11.06.19)

Dlouhodobé akce

15.10.18 - 30.06.19 , 08:30Kašperské Hory a okolí - Sportoviště Kašperské Hory
JÓGA ŠUMAVA   Ranní jóga | PONDĚLKY | 60min | 100Kč | www.jogasumava.cz
Díky spojení dechu a pohybu se příjemně protáhnete, rozproudíte energii a připravíte své tělo na celodenní rytmus.Spolu se závěrečnou relaxací to bude hezký začátek dne :-) Lekce jsou určené pro všechny, úroveň přizpůsobíme podle skupiny. Lektorka: Lucie Žaloudková | Info: lucie.zaloudek@gmail.com
(Zapsal: Lucie Zaloudkova, 14.11.18)
15.10.18 - 30.06.19 , 19:00Kašperské Hory a okolí - Sportoviště Kašperské Hory
JÓGA ŠUMAVA   Plynulá jóga | ČTVRTKY | 60min | 100Kč | www.jogasumava.cz
Plynulé, na sebe navazující pohyby v harmonii s dechem podpoří vaši přirozenou flexibilitu. Na konci dne se naladíte na vnímání svého vlastního těla a zklidníte svou mysl. Lekce jsou určené pro všechny, úroveň přizpůsobíme podle skupiny. Lektorka: Lucie Žaloudková | Info: lucie.zaloudek@gmail.com
(Zapsal: Lucie Zaloudkova, 14.11.18)
Výše uvedené akce jsou výpisem z regionální databáze akcí na Informačním serveru ŠumavaNet.CZ www.sumavanet.cz/akce

Informace mají pouze orientační charakter, provozovatelé těchto stránek neručí za jejich správnost, obsah či úplnost.

Pořádáte zajímavé akce a chcete výrazně zvýšit jejich propagaci?
 Zapisujte akce zdarma na www.sumavanet.cz/akce
Pokud pořádáte akci a plánujete termín, můžete si zde také ověřit, zda nedochází k termínové kolizi s jinou akcí.

V případě zájmu o zvýšenou propagaci akce nás kontaktujte na info@sumavanet.cz
Připravuje: Informační server ŠumavaNet.CZ ve spolupráci s Obecním úřadem Srní
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ