Aktivity

Apartmány se nachází v nejklidnější a tím i u hostů nejoblíbenější části Železné Rudy v nadmořské výšce 820 m.n.m. Nadmořská výška nabízí překrásný výhled na nejvyšší horu Šumavy Velký Javor (1.456 m.n.m),Mittagsplatz (1.340 m.n.m.) a Jezerní horu (1.344 m.n.n.) . Apartmány jsou komfortně zařízené, mají samostatný vchod, který garantuje hostům absolutní soukromí.

Milovníci zimních sportů zvláště ocení 800 m dlouhou sjezdovku a snowpark, který je 50 m od našeho penzionu. Sjezdovka je v celé délce zasněžována moderní technologií na výrobu technického sněhu, který garantuje kvalitní lyžování až do jarních měsíců.. Denně od 18.00 do 21.00 je možnost večerního lyžování. Areál dále nabízí dětskou lyžařskou školičku a půjčovnu lyží. Areál U nádraží je propojen vlekem s lyžařský areálem Belveder, (jeden provozovatel), kde je nabídka dalších sjezdových tratí pro náročnější lyžaře. Permanentka a bodové lístky jsou platné pro oba areály. Na lyžích od penzionu a zpět k penzionu. Velká výhoda Vašeho pobytu.

Lesní běžecký areál Belveder - závodní běžecké tratě pro klasiku i bruslení - denně udržované

V letním období je z penzionu ideální nástup na turistické, běžecké trasy a cyklotrasy, na 300 m vzdáleném Belvederu. Sousední Ski areál "U Nádraží". nabízí v letních měsících stylové dětské hřiště, dětské lanové centrum, trampolíny, atraktivní slalomové káry na sjíždění sjezdovky a další aktivity jak pro dospělé, tak pro děti. V areálu je příjemné letní posezení s občerstvením. Podrobnější informace naleznete na stránkách www.skinadrazi.cz.

Plánujete zapůjčení e-biku? Doporučujeme  Vám půjčovnu ŠUMAVA TOP RENTALS  www.elektrokolazeleznaruda.cz;  tel.: 778 044 086. Hosté si chválí kvalitní servis a kola CUBE s vysokým dojezdem. V zimní období pak kompletní lyžařské vybavení.

Na našem FACEBOOKU najdete náměty na výlety do širokého okolí, jak na naší straně Šumavy, tak u našich sousedů. Rádi Vám s výlety poradíme, Šumavu máme na kolech projetou od Vyššího Brodu až po Všerubský průsmyk. Mnohdy (častěji) cestou necestou. U našich sousedů jsou rovněž nevyčerpatelné možnoti výletů. Výhodou jsou další čtyři  pěší přechody v blízkosti Železné Rudy (Ferdinandovo údolí, Alžbětín,  Gsenget a Ostrý). Přímo v Železné Rudě je silniční přechod a vlakový přechod. Kombinace výletů s vlakem je ideální. To Vám nenabídne žádná jiná lokalita na Šumavě!