Bývalá pila, nyní osada a dvě vodní elektrárny poblíž soutoku Vydry a Křemelné. Čeňkova Pila je vstupním místem do naučné stezky Povydří.
Návštěvníci mají jedinečnou možnost pozorovat chování a život vlků přímo v jejich teritoriu, ve zcela přírodním, skoro tři hektary velkém výběhu, nad kterým vede téměř 300 metrů dlouhá, dřevěná lávka.
Délka kanálu je 14,4 km, spojnice Vydry a Křemelné pro plavení dřeva obchází nesplavnou část Vydry.
Bývalý královácký dvorec v údolí Vydry z počátku 16. století. Nyní známý autokemping.
Místo Hauswaldské kaple nedaleko Srní je opět přístupné i pro postižené občany přicházející, či přijíždějící na invalidním vozíku s vírou v uzdravení, tak aby byl dovršen onen zázrak, ke kterému sem v minulosti přicházeli lidé.
V Rechli vede přes Vydru unikátní 72 metrů dlouhý dřevěný hradlový most. Je věrnou replikou bývalého historického mostu.
Z vrcholku hory, pokryté kamenným mořem, je krásný pohled na Šumavu a Bavorský les.
7,5 km , Antýgl - Čeňkova pila, po červené turistické značce, pouze pro pěší.
Druhá nejvyšší hora Bavorského lesa. U chaty Waldschmidthaus, která stojí nedaleko vrcholu, je odbočka k vyhlídce na Roklanské jezero, nad nímž se tyčí Roklanská kaple.
Pohoří Šumava dosahuje délky 110 kilometrů, šířky až 20 kilometrů a 35 km i se Šumavským podhůřím.
Národní park Bavorský les, Přírodní park Bavorský les. Na území České republiky, Německa a Rakouska se rozprostírá rozsáhlé zalesněné pohoří dříve nazývané Böhmerwald.
Na břehu Roklanského potoka stojí nemovitá kulturní památka, známá pila na rezonanční dříví.
Vedle dřevěné lesovny z roku 1804 byla r. 1856 postavena kamenná stavba. Místo známé z románu Karla Klostermanna Ze světa lesních samot.
Zaniklá obec v těsné blízkosti česko-bavorské hranice. Nádherné panoramatické výhledy na Šumavu, Bavorský les a Alpy.
Vyhlídková plošina umožňuje si ještě lépe vychutnat jednu z nejkrásnějších šumavských panoramatických vyhlídek. DObře dostupné z Kvildy, Modravy, Filipovy Huti.
Velké rašelinné jezírko s plovoucími ostrůvky je největším svého druhu v Čechách. Krátká naučná stezka po povalovém chodníčku přes rašeliniště až na vyhlídkovou plošinu u jezírka.
Poutní místo se studánkou údajně léčivé vody. Rodný dům Dr. Šimona Adlera, muzeum. Kostel sv. Vintíře.
Malá vodní elektrárna patří mezi nejvýznamnější technické památky na Šumavě
Farní a poutní kostel 7 km severovýchodně od Kašperských Hor je výraznou dominantou šumavského podhůří. Původně románsko gotická stavba byla v letech 1736 – 1739 radikálně přebudována a upravena do dnešní barokní podoby.
Je typickou dominantou krajiny horního Pootaví. Vypíná se na lesnatém výběžku hory Žďánova asi 3 km severně od Kašperských Hor.
Mokřad v horském sedle mezi Kvidou a Horskou Kvildou, vyhlídková věž s pěkným rohledem.
Zaniklá osada Fürstenhut v nadmořské výšce 1024 m. Obnovený hřbitov a základy kostela, fungující restaurace. Křižovatka turistických tras.
Obnovené pozůstatky zbořeného kostela sv. Martina a pietně upravený zničený hřbitov
Jeden z nejstarších šumavských kostelů na vršku nad Otavou nedaleko Annína. Vzácné nástěnné malby ze 14. století. Barokní kostnice.
Historie Kvildy a Bučiny. Muzeum podmaleb na Skle.
Hradiště z období 5.-7. století před Kristem, nedaleko Kašperských Hor. Po staletí lidé z okolí viděli v podivuhodném objektu sídlo obrů.
Pomník na převaděčské stezce nedaleko Kvildy, věnovaný Čechům i Němcům, kteří po roce 1948 pomáhali svobodomyslným občanům k útěku na Západ.
Na úpatí Černé Hory, necelých sedm kilometrů jižně od Kvildy se nachází symbolický pramen nejdelší české řeky Vltavy.
Latschenfilz s tajemnými jezírky Latschensee a Hintere Sulz patří k nejvýznamnějším rašeliništím v Národním parku Bavorský les.
Rokytská (Weitfällerská) slať je komplexem vrchovištních rašelinišť a 69 jezírek i zbytky Rokytské nádrže.
Vrchol s vyhlídkovou věží se nachází se 7 km jižně od Prášil. Známý cíl turistů a cykloturistů návštěvníkům nabízí za dobrého počasí nádherný výhled prakticky na celou Šumavu a Bavorský les i Alpy.
Staré stezky přes Šumavu nebyly významné jen z hlediska obchodu a cestování. V neposlední řadě plnily nezastupitelnou úlohu v oblasti pohybu myšlenek a výměny kulturních hodnot.
Venkovní soví voliéry se sovami žijícími v šumavských lesích. Areál umístěn ve starém lomu u obce Borová Lada.
Rašeliniště jsou jedním ze symbolů šumavské přírody.
Zaniklá obec poblíž Prášil. V současné době pouze pomník obětem 1. sv. války. Nádherné výhledy do údolí řeky Křemelné.
Rozhledna na vrcholu bývalého skokanského můstku, horolezecká stěna, k rozhledně vede lanová dráha.
Uměle vybudovaná vodní nádrž sloužila k navyšování stavu vody při plavení dřeva z okolních lesů. K jezírku se dostaneme pěšky i na kole.
Zaniklá obec Zhůří u Rejštejna (německy Haidl) se nachází při silnici z Rejštejna do Horské Kvildy.