OKOLÍ | Autokemping Antýgl Šumava Povydří

OKOLÍ
Cesta: Úvod > OKOLÍ

Nabídka

Kontakty

Obec Srní
Autocamping Antýgl
Srní 113
341 92 Kašperské Hory

Telefon: +376 599 331, +420 778 074 738
E-mail: kempantygl@sumava.net

Najdete nás

Antýgl se nachází 30 km od Sušice, směr Modrava.
Doprava je možná autem nebo autobusovou linkou. Autobusová zastávka se nachází přímo v místě.

Okolí

IMG_7504
IMG_8453
IMG_0505

Náš kemp je východiskem turistických a cykloturistických tras, přinášíme několik tipů.

 

Naučná stezka Povydří

Začíná na soutoku Hamerského potoka a řeky Vydry (cca 200 m od kempu). Pokračuje až na Čeňkovo Pilu, kde je možné navštívit historickou elektrárnu Čeňkova Pila. 

 

Vchynicko - Tetovský plavební kanál

Stezka začíná asi 2 km pod Modravou u hradlového mostu zvaný "Rechle" a končí až u osady Sedlo nedaleko Srní.

Vchynicko - Tetovský kanál sloužil k plavení dříví ze Šumavy a spojuje Vydru a Křemelnou, aby se vyhnul nesplavnému úseku Vydry. Byl vybudován v letech 1799 - 1801 podle projektu Ing. Josefa Rosenauera. V současnosti je využíván na přivádění vody do elektrárny Čeňkova Pila.

 

 Tříjezerní slať

Jedna ze tří, veřejnosti přístupných, šumavských slatí leží ve výšce nad 1000 metrů pod vrchem Oblík. Má tři rašelinná jezírka. Největší z nich má plochu asi 700 m2  a hloubku 2 metry. Nachází se přibližně 5 km od Antýglu.

 

Vyhlídková věž Poledník

 Bývalá vojenská radarová stanice na Polední hoře nedaleko Prášil je dnes zpřístupněná veřejnosti a slouží jako rozhledna. Vyhlídková věž je vysoká 37 metrů a nabízí tak výhled na velkou část Šumavy. Vzdálenost přibližně 15 km.

 

Informační středisko NP Šumava - Rokyta

Asi 800 metrů směrem na Srní je v osadě Rokyta venkovní Geologická expozice a informační středisko se zaměřením na Vchynicko - Tetovský plavební kanál a historii plavení dřeva na Šumavě. 

 

Informační středisko NP Šumava - Kvilda

Přibližně 8 km pěšky přes Horsku Kvildu na Kvildu, nebo autem či na kole přes Modravu na Kvildu, je Návštěvnické centrum Kvilda, které je věnované horskému lesu a jelení zvěři.

 

Informační středisko NP Šumava - Březník

Na Březník se dostanete po značené trase přes Modravu. V bývalé fořtovně je dnes umístěna expozice zaměřená na historii okolo Březníku a na život a dílo Karla Klostermanna. Vzdálenost asi 14 km. 

 

Návštěvnické centrum Srní

Asi 3 km směrem na Srní je od roku 2015 otevřené návštěvnické centrum věnované vlkům. Můžete zde spatřit živé vlky ve výběhu o výměře cca 3 ha. Uprostřed výběhu je 300 m dlouhá vyvýšená lávka s několika pozorovacími přístřešky. Nachází se zde i naučný okruh věnovaný šelmám, rostlinám a stromům Šumavy.

 

 Tipů na výlet by bylo ještě mnohem víc, stačí jen prostudovat mapu okolí nebo zajít do informačního centra v Srní, kde Vám rádi poradí.

 

 

 

 

 

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ
Šumava, Srní - turistické informace, tipy na výlety, ...