HAMRY A OKOLÍ : NAUČNÁ STEZKA Z HAMRŮ NA OSTRÝ

Naučná stezka z Hamrů na Ostrý

Naučná stezka začíná v obci Hamry, stoupá až na vrchol hory Velký Ostrý. Po cestě čeká na turisty 14 zastavení v českém a německém jazyce. Seznámíte se s historii obce Hamry, Královského hvozdu i hory Ostrý, s místní flórou a faunou.

Naučná stezka vede z obce Hamry z nadmořské výšky 630 m malebnou, ale zároveň také drsnou krajinou převážně po upravených značených cestách o celkové délce 6,0 km, s průměrným převýšením 11,1 %.

Závěrečnou pětinu trasy na jeden z nejznámějších vrcholů Šumavy Velký Ostrý (1293 m n. m.) je nutné zdolat po kamenném horském chodníku.

Po náročnějším výstupu budete odměněni úchvatnými výhledy nejen na oblast celého Královského hvozdu a šumavského podhůří, ale též do vzdálenějších částí jihozápadní
ch Čech i sousedního Bavorska. Za příznivé viditelnosti je možné dohlédnout až k alpským vrcholkům v oblasti Dachsteinu. 

Naučná stezka vznikla z iniciativy šumavského patriota Ing. Josefa Růžičky z Plzně. Jejím investorem jsou Lesy ČR, Lesní správa Klatovy. S jejich laskavým svolením také zveřejňujeme tyto informace.Připravuje: Informační server ŠumavaNet.CZ ve spolupráci s Obecním úřadem Hamry
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ
Znak obce