HAMRY A OKOLÍ : SPORT, TURISTIKA

Cesta: Titulní stránka > Sport, turistika

Sport, turistika

Obec se stala východištěm oblíbené turistické cesty na hraniční horu Ostrý, na Černé jezero a na Nýrsko přes tzv. Stateček pod Ostrým – tato cesta vede kolem nově otevřeného a velice hezky umístěného hraničního přechodu pro pěší a cykloturisty mezi už neexistující obcí Zadní Chalupy a německým Rittsteigem. Poblíž tohoto místa, které leželo pochopitelně už „za dráty“, chovali pohraničníci za socialismu hlídací psy.

Tipy pro pěší turistiku

Hřebenová tůra nabízející překrásné výhledy. 15 km.
Měří 4 km a zpřístupňuje přírodní partie říční nivy na pravém břehu Úhlavy. Je určena pouze pro pěší návštěvníky.
Tam i zpět celkem 12 km. Na trase 14 zastavení. Seznámíte se s historii obce Hamry, Královského hvozdu i hory Ostrý, s místní flórou a faunou.
Na podzim se Šumava zahalí do mlžného oparu a je opravdu krásná. Stačí se jenom odhodlat a nenechat se znejistit mlhou, která se válí v tajuplných údolích tiché a zádumčivé krajiny.
Nápadný dvojvrchol Ostrého dosahuje 1293 m n.m. a nachází se na státní hranici s Německem. Z vrcholu Ostrého je nádherný výhled na obě strany hranice do okolní krajiny.
Na náhorní plošině pod vrcholem malého Prenetu se nachází historická kaple sv. Kunhuty – bývalé významné poutní místo. Bývalý královácký dvorec je přebudován na rekreační středisko.
Připravuje: Informační server ŠumavaNet.CZ ve spolupráci s Obecním úřadem Hamry
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ
Znak obce