Ubytování U Ády, Železná Ruda

Apartmány U Ády  v  Železné Rudě, Šumava

Objekt se nachází v národním parku Šumava, v malebném horském městečku Železná Ruda, v nadmořské výšce 754 m, v údolí říčky Řezná.

Ze všech pokojů je krásný výhled na nejvyšší horu Šumavy Velký Javor ( 1456 m.n.m. Nacházíme se v klidné části Železné Rudy. Centrum je vzdáleno pouze 3 minuty chůze. Vlakové a autobusové zastávky vzdálené cca 300 m.
Ledovcová jezera jsou jedním z nejvyhledávanějších turistických cílů.
Nejvyšší hora Šumavy s proslulým lyžařským areálem je nadohled i nadosah.
Sportovní areál Špičák s nově postavenou rozhlednou nabízí sportovní vyžití v zimě i v létě.
Naši hosté ocení blízkost lyžařských středisek a běžeckých tratí ( Skiareál Nad nádražím - Belveder, Samoty, Skiareál Špičák, Alpalouka, Velký Javor - Německo - cca 5 km ).

V létě návštěvníci využijí širokou síť turistických a cyklistických tratí.

Železná Ruda

Železná Ruda je součástí přírodní rezervace Šumava, která je od roku 1991 vyhlášena Národním parkem. Národní park je svojí rozlohou největším národním parkem v České Republice.Nejvyšší horou je Velký Javor - 1456 m n.m. a leží na německé straně Šumavy, v Bavorském lese. Na české straně je nejvyšší horou se 1378 m nadmořské výšky - hora Plechý.... .

Město Železná Ruda a její okolí nabízí vynikající podmínky pro milovníky zimních sportů, pro zimní i letní turistiku, pro pěší turistiku a cykloturistiku a také pro báječnou relaxaci v malebné šumavské přírodě