BAVORSKO-ČESKÁ VÝSTAVA OBRAZŮ A PLASTIK „LÉTO BUDIŽ POCHVÁLENO“, DO 31.SRPNA | OBECNÍ ÚŘAD KVILDA

BAVORSKO-ČESKÁ VÝSTAVA OBRAZŮ A PLASTIK „LÉTO BUDIŽ POCHVÁLENO“, DO 31.SRPNA

Doporučujeme

Krajský úřad Jihočeského kraje
Krajský úřad Jihočeského kraje
Mikroregion Šumava Západ
Mikroregion Šumava Západ
Mikroregion Horní Vltava - Boubínsko
Mikroregion Horní Vltava - Boubínsko
Svaz obcí Národního parku Šumava
Svaz obcí Národního parku Šumava
Informační server ŠumavaNet.CZ - regionální informace
ŠumavaNet.CZ - informace o regionu
TOPlist

Bavorsko-česká výstava obrazů a plastik „Léto budiž pochváleno“, do 31.srpna

Výstava obrazů a plastik „Léto budiž pochváleno“ jak z jejího názvu vyplývá, je opěvováním zázraku proměn. Letní příroda v obrazech, krajinné motivy, detaily rostlin i romantická zátiší, s individuálními přístupy k tématu známých i méně známých výtvarníků z Čech a Bavorska.

Na výstavě obrazů a plastik „Léto budiž pochváleno“ svou tvorbu prezentuje 22 bavorských a českých výtvarníků z Plzeňského a Jihočeského kraje. Svými kresbami, akvarelem, podmalbou na skle, olejomalbou, či dřevěným reliéfem a plastikami v originálních kombinacích dřeva, kovu, skla a keramiky se veřejnosti představí: Christine Wudy, Ursula Stober, Rita Wulff, Jiřina Kafková, Oswald Faber, Rainer Metzger, Alois Wudy, Marie Svobodová, Františka Gajerová, Hana Šebestová, Jiřina Vasiová, Růžena Šerá, Markéta Rudlová, Iva Sedlářová, Stanislav Štejf st., Jiří Kubíček, Jan Čížek, Ludvík Kovář, Zdeněk Papeš, Ludovít Vasi, Jan Bošek, Pavel Korčák.

Výstavu lze shlédnout od 4. července do 31.srpna, denně, s výjimkou pondělí od deseti do sedmnácti hodin.

Provozní doba : úterý až neděle 10.00 - 17.00 hod., pondělí zavřeno
  
Široké zastoupení autorů zaručuje, že každý návštěvník na výstavě najde co je mu nejbližší.
Slavnostní setkání s vystavujícími autory se konalo 7. července.

Výstava se koná pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje, RNDr. Jana Zahradníka.
Projekt „Naše léto 2007“ jehož jsou výstavy ve Kvildě součástí, je spolufinancován Česko-německým fondem budoucnosti.

Iva Sedlářová
Šumavská renesance o.s.
http://www.renesance-gabreta.info/OS-Renesance

 


 

V kontrastu s onou snahou o dokonalost výtvarné části "Léto budiž pochváleno" je souběžná výstava umělecké fotografie „Dveře do tmy“. S citlivým postřehem k absurdním jevům jež potkáváme na každém kroku a ze zvyku je přijímáme jako samozřejmost, jsou vystavené fotografie vlastně dokumentem doby, v níž žijeme. Téma, pro uměleckého fotografa odvážné. Diverzita se promítá i v přístupu k tématu jednotlivými autory. Hořké, textem ve formě básně v próze zdůrazněné pohledy Veroniky Vlkové a Vladimíra Vlka, kontrastují se suchým humorem Herberta Pöhnla. Stejně rozporné náhledy najdeme i u dalších autorů, Marsch Braun a Friedricha Gottfrieda, či manželů Lochmanových z Austrálie.

 


 

Součástí výstavy „Léto budiž pochváleno“ Šumavské renesance o.s. pro veřejnost otevřenou od 4. července do 31. srpna v Obecním sále ve Kvildě, je i česko-bavorská dětská soutěž pod názvem „Kytička pro maminku“.
 
Do soutěže o nejkrásnější výkres kytičky mamince libovolnou technikou v kategorii 4 až 12 let jsou přihlášeny: Základní škola, Základní umělecká škola a Mateřská škola v Kašperských Horách, Základní umělecká škola Fr. Stupky v Sušici, Základní škola v Horažďovicích, Kindergarten Sankt-Anna Regen, Caritas Kindergarten Kirchplatz Zwiesel, Kindermalgruppe Atelier Kalina Svetlinski Regen a Kindermalgruppe des Malkreises Zwiesel.
Práce dětí budou vystaveny v expozici výstavy. Projekt byl připraven s účinnou partnerskou pomocí agentury czechpoint Bayern a kulturního sdružení Über d´Grenz´ Zwiesel.

 Ohlasy na výstavu v bavorském tisku ...